blog iPresso Marketing Automation

Akcje na stronach – nowa funkcja systemu iPresso

Wychodząc naprzeciw potrzebom marketerów dążących do maksymalnie spersonalizowanej komunikacji z potencjalnymi klientami, system iPresso uruchamia funkcję Akcje na stronach. Pozwoli ona na dotarcie do kontaktów z zindywidualizowanym przekazem bezpośrednio na monitorowanych przez system stronach. 

Akcje na stronach to nowa funkcja systemu iPresso, pozwalająca na wyświetlanie kontaktom (zarówno rozpoznanym i nierozpoznanym) dynamicznych treści na monitorowanych stronach.

Oznacza to, że jeżeli monitorowaną przez iPresso stronę internetową firmy odwiedzi kontakt, który ma w systemie np. przypisany odpowiedni tag, mieszka w danym mieście lub posiada jakikolwiek inny atrybut lub aktywność (np. w postaci kliknięcia w ostatnio wysłany e-mailing) – iPresso może wyświetlić mu spersonalizowany komunikat, np. w formie pop-up’u lub innego zdefiniowanego elementu na stronie.

Zarówno treść takiego komunikatu, jak i warunki jakie musi spełnić dany internauta, by wyświetliła mu się konkretna wiadomość, określane są w systemie iPresso.

Stworzenie komunikatu, który ma wyświetlać się na stronie monitorowanej odbywa się przy wykorzystaniu kreatora iPresso Studio.

perun1

W iPresso Studio określone zostaną też wszelkie ustawienia dotyczące kreacji oraz kryteria które muszą być spełnione by został wyświetlony komunikat. Mogą one dotyczyć zarówno działań wykonanych wobec kontaktów (np. wysyłka e-mailingu), jak i ich aktywności (np. pobranie pliku). W przypadku kontaktów rozpoznanych kryteriami mogą być również atrybuty kontaktów (np. miasto), przypisane im tagi i kategorie oraz odpowiednie zgody.

perun

Można zatem wyświetlić odpowiedni komunikat, np. mieszkańcom województwa małopolskiego, którzy wykonali w ciągu ostatniego tygodnia odpowiednią aktywność, np. wejście na podstronę poświęconą konkretnemu produktowi.

System może również przypisać kontaktowi odwiedzającemu stronę określoną aktywność (np. otwarcie e-mailingu, w przypadku gdy wiemy, że wejście na dany adres www wiąże się z kliknięciem w link z kampanii e-mail). Na tej podstawie możliwe jest prowadzenie dalszych działań nurturingowych z wykorzystaniem scenariuszy Marketing Automation.

Co ważne, funkcja Akcje na stronach pozwala na wyświetlenie komunikatu zarówno kontaktom rozpoznanym (tym których dane znajdują się w systemie), jak i nierozpoznanym. Komunikaty mogą pojawiać się na wszystkich stronach na których wklejony zostanie kod śledzący iPresso.

System pozwala również na wprowadzenie limitu komunikatów, jakie może zobaczyć każdy użytkownik.

Michał Pasternak

Content Editor iPresso, autor tysięcy artykułów i tekstów poświęconych technologicznej magii marketingu.

Dodaj komentarz