blog iPresso Marketing Automation

Tworzenie algorytmu iPresso w 4 krokach

Algorytmy Marketing Automation sprawiają, że system samodzielnie podejmuje odpowiednie działania w reakcji na określone zachowania konsumentów.

Jak wygląda tworzenie takiego algorytmu?

Tworzenie algorytmu Marketing Automation polega na doborze odpowiednich Akcji i Bloków warunkowych, na podstawie których system ma prowadzić kolejne działania.

Wszystko odbywa się prosto i intuicyjnie za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.

 

Krok 1.

W zakładce Automation systemu iPresso wybieramy opcję Algorytmy. Otworzy się widok Tworzenie Algorytmu Marketing Automation. Po lewej stronie widoczne będą Akcje i Bloki Warunkowe, które posłużą do stworzenia nowego algorytmu.

 

 

algorytm1

 

Krok 2.

Algorytm możemy rozpocząć zarówno od Akcji jak i od Bloku warunkowego.

W poniższym przykładzie za pomocą działania przeciągnij i upuść spośród Akcji wybieramy pierwsze działanie, które ma zostać wykonane przez system. Załóżmy, że chcemy wysłać naszym kontaktom mailing (wybieramy Wysłanie wiadomości e-mail).

 

algorytm2

 

Krok 3.

Nasze dalsze działanie uzależniamy od tego, czy dana osoba otworzy otrzymaną wiadomość e-mail czy nie. Z Boków warunkowych wybieramy więc Otwarcie e-mailingu.

algorytm3

Krok 4.

Następnie określamy jakie działanie powinien podjąć system gdy wyznaczony warunek (Otwarcie e-mailingu) zostanie spełniony (Tak), a jakie wtedy gdy taki warunek nie zostanie spełniony (Nie). Jeżeli dana osoba otworzy e-mailing, możemy np. kazać systemowi wysłać nam Powiadomienie, że tak się stało. Jeśli natomiast dana osoba nie otworzy maila możemy Zakończyć algorytm.

pobrane4

 

Możliwości budowania algorytmów są w systemie iPresso są oczywiście dużo większe.

Poniżej mamy nieco bardziej rozbudowany algorytm.

 

algorytm5

 

Za pośrednictwem tego rodzaju scenariuszy system może obsłużyć jednocześnie tysiące kontaktów. Proces ten jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu odciąża marketerów i pozwala im skupić się na strategii działań, zamiast na żmudnych, powtarzalnych czynnościach.

 

Michał Pasternak

Content Editor iPresso, autor tysięcy artykułów i tekstów poświęconych technologicznej magii marketingu.

Dodaj komentarz