blog iPresso Marketing Automation

Urządzenia mobilne bardziej cenione przez dzieci niż słodycze

Przeciętne dziecko dostaje swoje pierwsze urządzenie mobilne gdy ma 9 lat – wynika z raportu opracowanego przez Edelman Intelligence na zlecenie Norton by Symantec.

Według badania Moje pierwsze urządzenie przeprowadzonego na respondentach z rynków europejskich (w tym z Polski) i bliskowschodnich, dzieci spędzają obecnie więcej czasu przed ekranami urządzeń mobilnych (średnio 2 godziny i 35 minut dziennie) niż na zabawie na dworze (średnio 1 godz. i 58 min. dziennie).

Jeżeli chodzi o Polskę, to średni czas spędzany z urządzeniem mobilnym wynosi 2 godziny i 24 minuty dziennie, podczas gdy czas poświęcany na zabawy na dworze – 2 godziny i 8 minut.  Okazuje się też, że dzieci bardziej cenią czas spędzany na urządzeniach mobilnych niż słodycze.

Swoje pierwsze urządzenie mobilne dzieci otrzymują już w wieku 9 lat (w Polsce – w wieku 8 lat). Jednocześnie rodzice deklarują, że odpowiednim wiekiem na otrzymanie takiego urządzenia byłoby 10 lat (wg respondentów z Polski – 9 lat).

73% rodziców przyznaje, że dają dzieciom zły przykład spędzając za dużo czasu w sieci.

Jednocześnie 72% respondentów uważa, że posiadanie własnego urządzenia mobilnego uczy dzieci odpowiedzialności. Co drugi rodzic twierdzi, że technologie i urządzenia mobilne pozwalają na rozwijanie umiejętności uczenia się i rozwiązywania problemów (51%), a także pozytywnie wpływają na kreatywność (48%) i poczucie szczęścia (45%).

Sondaż przeprowadzono na grupie niemal 7 000 rodziców z Europy i Bliskiego Wschodu posiadających dzieci w wieku 5-16 lat.

 

Michał Pasternak

Content Editor iPresso, autor tysięcy artykułów i tekstów poświęconych technologicznej magii marketingu.

Dodaj komentarz